2020-09-10 07:50:55• hírek • Szatmár.ro

Kikapott, így kiesett a Román Kupa országos selejtezőjének első fordulójában az Olimpia

Pillanatkép az online közvetítésből

Elvesztette a Román Kupa országos selejtezőjének első fordulójában játszott találkozóját a Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI labdarúgócsapata, így búcsúzott a kiírástól.​

A Pusztadarócon megrendezett kupamérkőzésen a Máramarosszigeti VSK volt az ellenfél, miután mindkét gárda megnyerte saját megyéje kupasorozatát, ezzel kvalifikálva magát a kiírás országos selejtezőjének első fordulójába.

A sokáig gól nélküli találkozón egy 85. percben megítélt tizenegyes döntött, így a vendégek 0–1 arányú győzelemmel, és a továbbjutás tudatában indulhattak haza a találkozó után.

A továbbjutást kiharcoló Máramarosszigeti VSK szeptember 23-án a Szilágysomlyói Sportul – Zilahi SCM párbaj győztese ellen folytatja a kupaszereplést.

Eredmény: Olimpia MCMXXI – Máramarosszigeti VSK 0–1 (0–0)
Gólszerző: Alex Novoselenszki

Olimpia MCMXXI: Marius Coman – Paul Bonta, Alin Lung, Călin Turşuc (cpt.), Robert Chifor, Nagy Leonard, Petru Costea, Gabriel Costea, George Lăpuşan, Daniel Jula, Sorin Grigoraş.
Cserék: Sergiu Pop, Lakatos István, Mihai Sician, Marian Negrean, Srepler Erich, Alex Şugar, Denis Chivari.
Vezetőedző: Nelu Donca.